Turnaj Masters v Banskej Bystrici

Na turnaji Masters v Banskej Bystrici zdolal zverenec nášho klubu Norko Marošík Filipa Semančíka a cestuje do Prahy
Vľavo finalista Semančík a vpravo víťaz Marošík (Foto: Milan Hutera)

Vľavo finalista Semančík a vpravo náš víťaz Marošík

Zdroj Tennis Arena: “V klube BASELINE Banská Bystrica sme spoznali historicky prvého víťaza slovenského Masters, ktorý je súčasťou série Tennis Arena Kids Tour 2016. Stal sa ním NORBERT MAROŠÍK (12), ktorý v nedeľňajšom finále zdolal FILIPA SEMANČÍKA (12) 7:6(5), 0:6, 6:4. Víťazku spomedzi dievčat spoznáme v pondelok, o prvé miesto zabojujú Oľga Molchanova a Sára Šarinová.

Slovenský Masters bol vyvrcholením premiérovej série turnajov, ktoré sa postupne konali v Púchove, Spišskej Novej Vsi, Žiline a v Bratislave. Nasadenými jednotkami v Banskej Bystrici boli víťazi kvalifikačnej fázy, medzi chlapcami Norbert Marošík a medzi dievčatami Sára Šarinová.

Trojsetové finále

V súboji o titul nastúpili proti sebe v BASELINE Banská Bystrica Marošík z Lieskovského tenisového klubu LTC a člen TK Slovan Bratislava Filip Semančík. Po vyrovnanom prvom sete patril ten druhý štvrtému nasadenému Semančíkovi, ale v závere tretieho dejstva po brejku na 5:4 a využití šiesteho mečbalu zvíťazil Zvolenčan Marošík 7:6(5), 0:6, 6:4. „Hral som dobre okrem toho druhého setu. Na rakete mi praskol výplet, musel som si zvyknúť na druhú,“ povedal po finále víťaz.
V nedeľu sa predtým hralo aj chlapčenské semifinále. Marošík v ňom zdolal domáceho člena Maxima Nováka 6:4, 4:6, 6:2 a Semančík si poradil s Bence Tóthom z TKM Betliar 6:0, 6:1.”

Celý team LTC gratuluje !!!

MINI DAVIS CUP a FED CUP do 8 rokov

Na turnaji obľúbenej detskej suťaže MINI DAVIS CUP a FED CUP do 8 rokov sa zúčastnilo 45 detí z celého Slovenska. Počas slnečného dňa sa na kurtoch u nás v Lieskovci odohralo vyše 160 zápasov plných nasadenia, krásnych úderov a emócií.dc-a-fc-24_9

mini-dc-a-fc-24_9_16-6

V konkurencii 9 družstiev chlapcov sa na 1.mieste umiestnil tím ŠPORT PARK LUCKY, ktorý v tesnom stretnutí zdolal Banskú Bystricu 3:2. U dievčat sa v ,,žilinskom finále” tešilo družstvo ŽILINA A. Z domácich tímov sa na stupienok víťazov prebojovali dievčatá LTC v zložení TIMEA TREBUĽOVÁ, PETRA GAŽÚROVÁ a TEREZA ĎURÍKOVÁ v dramatickom poslednom stretnutí si vybojovali cenný bronz.

Gratulujeme!

Viac foto nájdete v našej fotogalérii .

Team LTC

 

AKCIA – SPORT & MUSIC FEST 2016

DÁMY A PÁNI 🙂 chceli by sme sa úprimne poďakovať každému jednému, kto sa tento víkend zúčastnil nášho 1.ročníka SPORT&MUSIC FESTU 2016, či už ako hráč / divák alebo party-man…boli ste všetci skvelí a vidieť počas dvoch dní toľko úžasných ľudí na jednej kope je tá najväčšia odmena pre nás !!! Už teraz sa veľmi … Pokračovať na AKCIA – SPORT & MUSIC FEST 2016

Čítať »

Súťaž družstiev štartuje už tento víkend (23.-24.4.2016)

Do súťaží družstiev náš Lieskovský tenisový klub – LTC nasadil v sezóne 2016 až 18 družstiev. Hráči a hráčky od škôlkárov až po dospelákov si môžu zmerať sily s družstvami stredokraja.

Vo viacerých kategóriach je šanca zabojovať o postup na Majstrovstvá SR. Viac info, termíny, súpisky a výsledky môžete nájsť na nasledovnej adrese:

http://www.etenis.sk/index.php?nav=druzstva&nav1=prehled_soutezi&